Kontakt
30-732 Kraków
Biskupińska 3
Małopolskie
(12) 650 66 80
(12) 650 66 81
(12) 650 66 44
www.bdc.com.pl

BDC POLAND Sp. z o.o.

O firmie
BDC Poland powstała w 1991 roku jako firma córka ówczesnej BDC Holland (obecnie BDC International). Firmę założono z zamiarem sprzedaży środków chemicznych dla wiertnictwa naftowego. W krótkim czasie zdecydowano się poszerzyć ofertę o sprzęt laboratoryjny firm BAROID i OFI - przedstawicielstwo Testing Equipment Nederland B.V.
W 1994 roku podpisano umowę z firmą REED TOOL COMPANY, na mocy której firma została wyłącznym przedstawicielem Reed`a w Polsce. W ramach poszerzania swojej oferty w 1998 roku podobne umowy zostały podpisane z HYCALOG`iem i SERVO DELDEN B.V.
Chociaż początkowo oferta przeznaczona była przede wszystkim do przedsiębiorstw naftowych, to obecnie firma stara się zaspokajać również potrzeby przedsiębiorstw zajmujących się wierceniami studni oraz prowadzącymi prace hydrogeologiczne.
Mając na uwadze rozwój technik bezwykopowych został utworzony Dział Wierceń Horyzontalnych i Mikrotunelowania, w skład którego wchodzi m.in. profesjonalny serwis inżynieryjny.
W ostatnim okresie nasze produkty znajdują również zastosowanie m.in. przy robotach ziemnych oraz przy wykonywaniu odwiertów w celu pozyskania metanu z pokładów węgla kamiennego.
Współpracujemy z wieloma firmami w Polsce i na Świecie oraz placówkami naukowymi m.in. z Instytutem Górnictwa Naftowego i Gazownictwa z Krakowa oraz Wydziałem Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH.
System płuczkowy BDC powstał dzięki połączeniu wieloletnich doświadczeń na polu wierceń naftowych i hydrogeologicznych oraz doświadczenia firm przewiertowych wykonujących przekroczenia w technologii sterowanego przewiertu horyzontalnego (z ang. HDD). W efekcie powstał system pozwalający ingerować wykonawcy we wszystkie parametry płuczki oraz reagować na specyficzne warunki geologiczne
i techniczno-technologiczne każdego wiercenia.

Firma BDC POLAND świadczy usługi w zakresie:

- dystrybucji materiałów płuczkowych dla branży naftowo-gazowej, przewiertów sterowanych HDD,
mikrotunelowania, wierceń geotermalnych, hydrogeologicznych, geologicznych oraz dla branży
budowlanej;
- dystrybucji osprzętu wiertniczego;
- dystrybucji sprzętu do badań laboratoryjnych;
- profesjonalnych serwisów płuczkowych;
- szkolenia pracowników firm zajmujących się przewiertami sterowanymi HDD.
Branże
  • Płuczka wiertnicza
  • Maszyny i urządzenia
  • Pozostałe
Lokalizacja firmy
Dodaj opinię
Opinie klientów

Moje Konto  |  
Rejestracja  |  
Firmy  |  
Pomoc  |  
Aktualności  |  
Mapa serwisu  |  
Regulamin  |  
Projekt i wykonanie JMLnet.pl